akryl

Zdobienie akrylem

Przejdźmy teraz do najprzyjemniejszej części robienia akryli, czyli do ich zdobienia. Dla całego efektu i przyjemności, w której możemy wykorzystać całą naszą twórczość warto nauczyć się nakładać akryle.

Ozdoby tworzone akrylem są trójwymiarowe i wypukłe. Różnego typu, kolorowe kwiatuszki, listki, czy też całe kompozycje tworzą niesamowity efekt, wręcz artystyczny. Takie małe dzieła robią niesamowite wrażenie, ich popularność wzrasta w okresie wiosenno-letnim również w postaci akrylowego pedicure. Metoda akrylowego zdobienia, nie zna rzeczy niemożliwych, wszystko można wykonać z plastycznej, kolorowej masy akrylowej. W zależności od żądanego efektu i fantazji, mogą być to bardziej płaskie ozdoby lub takie, które wręcz wyrastają z paznokcia. Bardzo odstające ozdoby należy wykonać oddzielnie a następnie umieścić je na paznokciu; te bardziej płaskie wykonuje się podobnie jak nakładanie akrylu na tipsa. Duże ozdoby jednak, nie są zbyt praktyczne w życiu codziennym i robi się je głównie na specjalne okazje lub na konkursy paznokciowe.

Zdobienie akrylowe śmiało można wykonywać na paznokciach żelowych, łącząc tym samym dwie metody. Dla osób lubiących często zmieniać wzory i wykonywać je samodzielnie, dobrym sposobem jest nałożenie akrylu i nakładanie ozdób takich jak cekiny, koraliki, hologramy itp. Wszystko co do tej pory było niemożliwe do nałożenia przez kruchość paznokci, przy zastosowaniu akrylu umożliwia pobudzenie inicjatywy twórczej.

Paznokcie akrylowe to bardzo ciekawa i godna uwagi metoda, przede wszystkim dająca duże możliwości artystycznego rozwoju. Wymaga także zręczności, wprawy w posługiwaniu się narzędziami. Stąd istnieje konieczność odbycia odpowiedniego kursu, który wprowadza w technikę pracy.