Malowanie z korektą:

Malowanie paznokcie jest nie tylko ich upiększeniem, nadaniem elegancji, ale również nim możemy wiele zdziałać. Odpowiednie nałożenie lakieru może ukształtować paznokieć bez użycia nożyczek, a nawet je optycznie wysmuklić palec lub wydłużyć paznokieć.

Czerwone paznokcie lakier hybrydowy
Czerwone paznokcie lakier hybrydowy
 • Zalecenie dla krótkich, pulchnych paluszków:
  Paznokieć należy opiłować w taki sposób, aby miał jak najbardziej podłużny kształt, lecz z uniknięciem wykończeń w szpic, aby dłonie zbyt groteskowo nie wyglądały. Najlepsze są paznokcie średniej długości półokrągłe.
 • Paznokcie w kształcie kwadratowych łopatek:
  Takim pazurkom można dodać urody poprzez pomalowanie kolorowym lakierem, tak, aby po obu stronach pozostały niezamalowane, cienkie paseczki. Taki zabieg optycznie wysmukli nie tylko paznokcie, ale również dłonie.
 • Palce długie i kościste:
  W tym przypadku najrozsądniejszym jest opiłowanie płytki na kwadratowo z lekko zaokrągloną górną krawędzią, nigdy na szpic, gdyż niepotrzebnie podkreśla on kształt i tak długich palców.
 • Bardzo krótkie łamliwe paznokcie:
  Tego typu paznokcie trudno zapuścić, ale nie są bez szans, bardzo ładnie wyglądają w różnych kolorach i im bardziej szalone odcienie tym lepiej. Najważniejsze to, aby były równe i zadbane.