Artykuły

Uwodzicielskie pończochy

Pończochy jak cała bielizna zmieniały się na przestrzeni wieków. Dzisiaj mnóstwo pań używa takiej części garderoby ze względów estetycznych oraz konsumpcyjnych (pończochy świetnie ogrzewają nogi w chłodne lub wręcz mroźne dni). Dzięki niej kobiety mają okazję poczuć się dobrze wręcz zimą, gdy temperatura spada poniżej zera.

Pończochy spełniają również inne funkcje. Mają znaczne znaczenie w sferze seksualnej, intymnej. Pani wkładając pończochy, podkreśla figurę,, kusi zgrabnymi nogami, zwraca uwagę męskich oczu.

Historia bielizny zaczęła się w starożytnym Egipcie. Bez wątpienia nie istniały towary, które znamy dzisiaj. Rolę bielizny pełniła dodatkowa powłoka tuniki. Biorąc pod uwagę niebotycznej wartości tego tworzywa używały go tylko zamożne kobiety z wyższych warstw społecznych.

Mieszkanki starożytnej Grecji oraz Rzymu odnalazły sposób na przykucie męskiej uwagi poprzez uwydatnianie biustu. Osiągały to, przepasając ciało pod piersiami tkaniną.

Pierwotny stanik przypominający kształtem współczesne biustonosze stworzono w Grecji na potrzeby sportsmenek.

Na pierwsze majtki kobiety czekały do XV wieku. Tymczasem nie był to wyrób tak wygodny, dystyngowany oraz ładny jak dzisiaj. Renesansowe majtki miały postać jedwabnych lub aksamitnych długich kalesonów.

300 lat później wymyślono gorset, który na masową skalę produkowano we Francji jak również w Niemczech. Trzeba pamiętać o tym, że oświeceniowe gorsety pod względem wygody i przyjemności używania całkiem odbiegały od tych stosowanych obecnie przez panie.